Świetny kontrast, dobrze odwzorowane kolory, komfort oglądania zdjęć – to moje wrażenia z testu fotoksiążki firmy Saal Digital.

Zdecydowałem się, że stworzę coś w rodzaju portfolio. Jako fotograf najbardziej pasjonuję się zdjęciami krajobrazu, dlatego cała fotoksiążka jest wypełniona zdjęciami krajobrazów Europy.

Moje pierwsze wrażenie po oglądnięciu fotoksiążki – Wow! Jest super! Naprawdę jestem pod wrażeniem jakości wykonania. Watowana okładka sprawia, że fotoksiązka jest miękka w dotyku i lepiej się ją trzyma. Panoramiczne łączenia stron oraz twarde kartki sprawiają, że przeglądanie staje się bardzo komfortowe.

Dzięki panoramicznemu łączeniu stron możemy umieszczać zdjęcia w dowolny sposób. To daje duże możliwości projektowania i zapełnienia książki zdjęciami. Dzięki temu mogłem wydrukować swoje panoramy, które są bardzo szerokie.

Rozmiar fotoksiążki jaki zamówiłem to 28 x 19 cm. Jak już wcześniej wspomniałem, dzięki możliwości wykorzystania łączeń panoramicznych daje nam to aż 56 x 19 cm obszaru, który możemy zagospodarować zdjęciami oraz opisami.

Zdecydowałem się na wydruk fotografii na papierze błyszczącym, aby zachować kontrast i żywe kolory. Porównując zdjęcie na ekranie monitora, jak i patrząc na zdjęcie w fotoksiążce nie zobaczyłem różnicy. Kolory jak i kontrast są bardzo dobrze odwzorowane. Przy zamawianiu obawiałem się, że błyszczący papier spowoduje mocne odbicia światła od kartek, jednak są one optymalne i nie przeszkadzają w oglądaniu.

Oprócz samej fotoksiążki bardzo spodobało mi się dedykowane oprogramowanie, w którym tworzy się projekt. Cały proces tworzenia jest w pełni instynktowny i daje bardzo dużo możliwości. Aplikacja działa bardzo wydajnie i szybko. Sam zawodowo tworzę aplikacje i stwierdziłem, że Saal Digital Polska świetnie się spisało opracowując taką aplikacje.

Serdecznie polecam każdemu fotoksiążkę od Saal Digital Polska! Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie.

Fotoksiążka Saal Digital umożliwia nam w łatwy sposób stworzenie produktu wysokiej jakości, który będzie się świetnie prezentował.